Crnogorsko primorje kao i centralni deo Crne Gore, predstavljaju riznicu prirodnog i kulturnog blaga, najviše u spoju tradicionalnog i modernog i pružaju sve ono što savremeni turista očekuje od svog zasluženog odmora. Bilo da ga provodi sa porodociom, ili prijateljima.
I ove godine gostima iz Novog Sada, Vojvodine i drugih delova Srbije turistička zajednica Crne Gore, TO gradova Budve, Bara, Herceg Novog, Ulcinja, Kotora, došle su u Niš, Beograd, Novi Sad, da pozovu svoje najbrojnije i najvernije goste na ODMOR U CRNOJ GORI 2025, i ponude svoje gostoprimstvo i najlepše plaže, uz mnoštvo lepih događaja “pod otvorenim nebom”, najslađe ukuse i zavodljive mirise. I neograničeni izbor smeštaja uz pristupačne cene.
Pored poziva iz turističkih organizacija gradova sa crnogorskog primorja, poziv je stigao i iz glavnog grada - Podgorice, dobro poznatog svim turistima iz Srbije, pre svega zbog svog položaja, na manje od jednog sata do mora, i sa druge strane, isto toliko do planinskih centara na severu.
Podgorica leži na obalama pet reka i tri jezera, a 15 planinskih vrhova u okolini pružaju izvanredne mogućnosti ljubiteljima aktivnog odmora. Turiste posebno privlači Nacionalni park “Skadarsko jezero”, jer predstavlja jedinstven prirodni rezervat retkih vrsta ptica. NP nudi različite turističke atrakcije, poput uživanja u krstarenju, plivanju, posmatranju ptica, ribolovu ili jednostavno nezaboravno provedenih trenutaka na plaži.
Ljubitelji prirode takođe mogu uživati u kampovanju, biciklističkim turama, otkriti neverovatne pejzaže, kanjon reke Morače, i dva lednička jezera u blizini.
Podgorica ima i veoma bogato kulturno-istorijsko nasleđe, raznovrsnu vinsku i gastronomsku ponudu, koju oblikuje kombinacija mediteranske i nacionalne kuhinje.
U gradu se tokom cele godine održavaju brojni muzički, kulturni, zabavni, sportski događaji, pa je dolazak u Podgoricu, u bilo koje vreme u godini, pravo vreme i dobra odluka za posetiti Podgoricu.
Predstavljanje turističke ponude Crne Gore u Novom Sadu upriličeno je 03. juna, u hotelu “Pupin” u Novom Sadu, uz prisustvo brojnih medija, turoperatora, turističkih radnika i svih zainteresovanih da ovo leto provedu na ovoj privlačnoj i dobro poznatoj po prirodim lepotama i gostoprimstvu, destinaciji.


















