Milijan Stojanić najtrofejniji je srpski umetnik kulinarstva, internacionalni vitez kulinarstva, sa izdatih devet knjiga iz oblasti gastronomije, potpisnik preko 4.000 zaštićenih jela (među kojima i karađorđeva šnicla). Na ulazu u Kosjerić već 18 godina stoji nacionalna kuća "Izvor", vlasnika Milijana Stojanića. Od oktobra 2012. godine, kada je nakon prekomponovanja vlasti Milijan Stojanić postao prvi čovek opštine Kosjerić, brigu o ovom mestu za odmor, u kojem se služe specialiteti srpske kuhinje, prepustio je svojoj supruzi.
U međuvremenu, 21. juna 2013. godine, nakon lokalnih izbora, imenovan je za predsednika opštine Kosjerić, kroz koju prolazi magistralni put za Crnu Goru, na 136 km od Beograda i 56 km od Zlatibora i 26 km od vrha Divčibara, a u kojoj živi 14.000 stanovnika u 27 naseljenih mesta. Ova opština je poznata kako kao zdrava sredina, po manifestacijama i razvijenom seoskom turizmu. O pravcima daljeg razvoja i iskorišćenju potencijala opštine gospodin Milijan Stojanić je rekao:
-Mi imamo tradicionalnu dobru kulturno turističku manifestaciju “Čobanski dani“, koja se u kontinuitetu održava pune 33 godine, ove godine od 12. do 14. jula, što dovoljno govori o njenom kvalitetu. Kada je u pitanju sama opštine Kosjerić, prioriteti razvoja su poljoprivreda, poljoprivredna proizvodnja i prehrambena industrija. Kada kažem prehrambena industrija imam u vidu da je ovo planinski i voćarski kraj sa preko 24 hladnjače. Svake godine se ubere preko 10.000 tona maline, isto toliko šljive, i mi sa ITM grupom iz Beograda radimo na projektu otvaranja fabrike pekmeza, džemova i zimnice, kako bi mogli da prodajemo finalni proizvod. Izdvajamo značajna sredstva za sadni materijal kada je u pitanju voće i zahvaljujući Ministarstvu poljoprivrede krenuli smo, s obzirom na prošlogodišnju sušu, u realizaciju projekata bušenja bunara sa tehničkom vodom, za zalivanje poljoprivrednog zemljišta. Tokom prošle godine iskopano je četiri, ove trinaest, a sledeće godine planiramo preko 20 novih bunara. Cilj je da svi domaćini na selu mogu da naprave kvalitetan proizvod jer jedino sa kvalitetnim proizvodom možemo da izađemo na svetsko tržište. Mi imamo dobru piliku, da sve poljoprivredne proizvode koje proizvedemo na teritoriji Kosjerića, izvezemo za Rusiju, tj. Moskvu. Moram da napomenem da ni Srbija ni mi kao mikroregija, nemamo dovoljno hrane za to tržište, ali možemo da ponudimo sve što imamo. Mislim da idemo u pravom pravcu kako bi razvijali opštinu i bili prepoznatljivi sa svojim proizvodima. Trudimo se da se razvijemo brzo i verujem da ćemo uspeti u nemri da svi naši proizvodi krenu put inostranstva – samouvereno je izjavio gospodin Stojanić.
U Kosijeriću posebna dika je Destilerija „Zarić“, koja se sa svoji rakijama: „Kraljicom“,“Opsesijom”, “Medenom”, “Povlenkom”, “Nostalgijom”, “Klekovačom”, “Nirvanom”, učinila ono što se od ove oštine tek očekuje, nametnula se kvalitetom na tržištu i postala ponos celog kraja.
Seoskim turizmom na pravi način bavi se 15 domaćinstava, koja su tako lepo uređena da sve više gostiju dolazi kod njih. Pored seoskog, kosijerićki kraj ima razvijen i sportski turizam. Retko koja opština te veličine ima olimpijski bazen, dve sportske hale, dva stadiona. Sve veći broj fudbalskih, košarkaških, odbajkaških ekipa dolaze u Kosijerić na pripreme. Što se tiče daljih planova vezanih za turističku ponudu, težište je na atraktivnom lokalitetu Brdo Grad, nadomak Kosjerića. Zbog atraktivnog položaja i mesta poznatog kao vazdušna banja, planira se podsticanje investitora na ulaganje i u Brdo Grad i u deo Divčibara koji pripada opštini Kosjerić, a koja zaslužuje da dobije predznak nove turističke destinacije.
Gotovo je enigma kako je jedna opština naslonjena na dve srpske perjanice planinskog turizma, Zlatibor i Divčibare, sa prebogatom prirodom i zdravim okruženjem, u kojoj se diše čist vazduh, pije izvorska voda i gaji zdrava hrana, sa dugom tradicijom negovanja običaja, na nekom važnom putu, ali bez stvarnog izlaza na njega, ostala u zapećku i po strani, a da to ničim nije zaslužila.