Na 36. Međunarodnom sajmu turizma u Beogradu, predstavila se i Turističko sportska organizacija Raška. Svoju turističku ponudu TSO Raška je fokusirao na dva turistička proizvoda koja donose određen profit: Kopaonik i manastir Gradac.
Ove atipične zimske sezone 2013/14-te, Kopanik je bila jedan od retkih ski destinacija u ovom delu Evrope koja je i zahvaljujući sistemu osnežavanja, koliko toliko imala snega, što je uticalno da konačni efekti ove zimske sezone na kraju budu pozitivni.
Na ovoj planini, u vili Raška, TSO je u toku prošle godine prvi put otvorila turistički informativni pult sa interaktivnim izlogom, sa ciljem da već u toku sledeće sezone preraste u informativni centar. Druga novina je uvođenje parking servisa i kontrola park mesta na samom Kopaoniku. Obe akcije su u startu ostavile pozitivan utisak kod turista koji su zimovali na Kopaoniku.
Po rečima direktora TSO Raška, Nenada Ostraćanina, ovaj kraj je nedovoljno afirmisan iako su retko gde i priroda i istorija ostavile tako snažan otisak kao u ovoj opštini.
Opština Raška je 2007. godine proglašena turističkom opštinom budućnosti. Ona poseduje mnogo toga što turisti tek treba da otkriju. Turisitčki potencijali ove opštine su veliki. Raškoj pripada deo Kopaonika sa Suvim Rudištem i svim hotelima. Golija, uvek u senci Kopaonika, je mesto susreta novopazarske, raške, ivanjičke, sjeničke i kraljevačke opštine, a Master plan razvoja turizma sa poslovnim planom predviđa da se veliki deo skijališta i hotela nalazi baš na teritoriji Raške. Golija je jedinstveni rezervat biosfere, a u nacionalnom parku površine 75.000 hektara nalazi se četvrtina biljnog sveta Srbije.
U opštini Raška nalazi se i Jošanička banja sa izvorom tetmalne vode od 78°C i sa značajnim lekovitim svojstvima. Godinama zanemarena, Jošanička banja je izgradnjom aqua parka „Draguljica“ 2012. godine uticala na podizanje niza manjih hotela kapaciteta od 30 do 50 smeštajnih jedinica, i ona polako prerasta u jedan ozbiljan turistički proizvod.
Veliki potencijal za razvoj turizma u opštini Raška imaju manifestacije koje se od maja do oktobra nižu jedan za drugom. Tu su „Dani kraljice Jelene“ (ove godine se obeležava 700 godina postojanja mita i legende o kraljici Jeleni Anžujskoj). U hramu manastira Gradac ove godine se obeležava i 700 godina od smrti Jelene Anžujske 8. februara 1314; Takođe, ove godine država će obeležiti IX vekova rođenja utemeljivača srpske srednjovekovne države, Stefana Nemanje, 1113-2013., iako je opština to uradila u toku prošle godine. Turistički atraktivna je i manifestaciju Regata „Tvrđava“, a po 21. put manifestacija kulture, umetnosti i nauke „Raške duhovne svečanosti“. Svakog 14. oktobra 154 godine održava se Raški vašar, jedan od tri najveća vašara u Srbiji.
- Tim povodom je prošle godine jedna ulica u gradu oživljena i to je nešto na čemu ćemo raditi u narednim godinama. Mislim da to ima svoju budućnost, kojoj mi sada ne možemo da pretpostavimo granice - pun optimizma izjavio je gospodin Ostraćanin. On je takođe rekao da su tragovi istorije ovog kraja sačuvani i u manastirima Gradac, Staroj i Novoj Pavlici - zadužbini braće Musića i manastiru Nikoljača. U neposrednoj okruženju nalazi se i stari grad Ras, manastir Sopoćani, Đurđevi Stupovi, Studenica, Žiča...
Da bi se sve to spojilo u jednu celinu, TSO Raške je krajem 2013. godine pokrenula osnivanje turističke regije Kopaonik, zajedno sa opštinama Brus, Kuršumlija, Aleksandovac, Vrnjačka Banja i Kraljevo. Ideja je da se dve značajne destinacije, pre svega Vrnjačka Banja, najznačajnija banja Srbije, i Kopaonik, najznačajniji planinski centar, uvežu u jednu zajedničku regiju, koja pored te dve destinacije može da pokaže i manastire, ali i vino u Aleksandrovcu, i Đavolju varoš u Kuršumliji, sa tendencijom da se ponuda proširi na Novi Pazar koji je sam po sebi zanimljiv kako zbog svog multikulturalizma, tako i svoje vrednosti u trgovačkom smislu.
Turističku budućnost raškog kraja Nenad Ostraćanin pre svega vidi u zajdničkiim nastojanjima za oživljavanje Kopaonika.
-Mi smo na Sajmu turizma zajedno sa MK Mountain Resort i sa Kraljevim čardacima, nastupili sa jednom ciljem da oživimo Kopaonika koji je zbog dešavanja od pre desetak godina u letnjem periodu prestao da živi. Poslednje tri godine svi akteri, i hotelijeri i Skijališta Srbije, i Nacionalni park i TSO uložili su dosta da povrate goste na Kopaonik tokom letnje sezone. Vraćanjem Kopaonika u žižu interesovanja turista tokom leta, može se nadati boljoj posećenosti svih turističkih lokaliteta, kojima ova naša lepotom i istorijom obdarena raška oblast raspolaže. Verujemo u to da ćemo vrlo brzo uspeti da Kopaonik zaživi i leti a s njim i ceo naš kraj - zaključio je Nenad Ostraćanin.