Turistička organizacija opštine Inđija osnovana je 2007. godine i sa svega troje zaposlenih iznalazi nove turističke prizvode na teritoriji izuzetnih prirodnih i kulturnih potencijala.
Opština Inđija obuhvata jedanaest naselja i 25-30 km dunavske obale, sa značajnim prirodnim osobenostima i brojnim kulturno-istorijskim spomenicima.
TOO Inđija se takođe bavi organizacijom manifestacija, promocijom turističkih vrednosti i projekata. Od 2012. godine u Starom Slankamenu aktivna je suvenirsnica i Turistički info centar, a od ove godine TO tržištu nudi novi turistički proizvod - jednodnevne izlete i ponude koje se baziraju na kraćim obilascima opštine Inđija.
Od prirodnih zanimljivosti sigurno su najinteresantniji - lesni profili koji oslikavaju milion godina klimatskih promena, i predstavljaju osnovu za jednu originalnu priču o geološkom nasleđu u funkciji razvoja turizma. Dunav je raritet sam po sebi. Prema Dunavu gravitiraju četiri naselja opštine Inđija: Čortanovci, Krčedin, Beška i Stari Slankamen. U njima se nalaze poznate čarde i restorani, možda i najpoznatije između Novog Sada i Beograda, kao što su čarda „Kej“ i novootvoreni splav - restoran „Kapetan“ u Starom Slankamenu i restoran „Sidro“ u Beški.
Od prirodnih lepota tu je i deo Nacionalnog parka Fruška gora i Krčedinska ada.
U Starom Slankamenu se nalazi izvor lekovite mineralne vode „Slanača“, jedan od retkih izvora slane vode u Vojvodini, temeprature od 18,4°C i lekovitim komponentama (natrijum-hlorid, jod, magnezijum, kalcijum, stroncijum i barijum).
Najvaćniji kulturno istorijski sponmenici TOO Inđija nalaze se u Starom Slankamenu.
Ostaci rimskog utvrđenja Acumincum na čijim temeljima je u srednjem veku izgrađena tvrđava „Castrum Zelenkamen“. Početkom XV veka bila je u posedu srpskih despota iz porodice Branković, dok je Turci zauzimaju 1521. godine. Ostaci tvrđave danas se mogu videti na ulazu u selo i na bregu severno od njega. Pravoslavnu crkvu Svetog Nikole je prema predanju 1468. godine podigao Vuk Grgurević (Zmaj Ognjeni Vuk). U Starom Slankamenu je još 1892. godine podignut monumentalni spomenik u spomen Slankamenačke bitke (19. avgust 1691), kojom je okončan Veliki tursko-austrijski rat. U ovom mestu je postojalo lečilište još u tursko doba. Tu se nalazi i najstarija banja u Vojvodini, izgrađena 1906. godine. Nova bolnička zgrada podignuta je 1964. godine. Specijalna bolnica “Dr Borivoje Gnjatić” uz modernu tehnologiju i stručno osoblje spada u red vrhunskih ustanova za posttraumatska stanja i neurološka oboljenja. Da su Turci obilato koristili ove vode govori i hamam, koji se nalazi u sklopu vinarije “Acumincum”.
Boris Paško, direktor Turističke organizacije optine Inđija, navodi niz manifestacija koje se tokom godine organizuju na teritoriji opštine od kojih su tri izašle iz njenih okvira. -Jedna od naših najmlađih, ali mogu da kažem i najvećih i najboljih, je Beška fest ili „Dani vojvođansko-bavarske kulture“, festival koji promoviše kulturu, tradiciju i gastronomiju Vojvodine i Bavarske i njihovo međusobno prožimanje. Manifestacija je nastala kao rezultat partnerstva i dugogodišnje saradnje Beščana i Nemaca iz bavarske opštine Karishuld. Tokom tri dana organizovani su Etno festival, Gastro fest, Festival vina, „Bavarian beer party“, bogat kulturno umetnički i zabavni program i rock koncert. Osim kulturno-sportske-zabavne saradnje, ova manifestacija ima indicije da se proširi i na poljoprivrednu saradnju, što će biti prava stvar.
Dvodnevno takmičenje u lovu soma na bućku „Krčedinska bućka“, na potezu od 1.232 km (Beščanski most) do 1.220 km (Janda) toka Dunava organizuje se u drugoj polovini jula, treću godinu za redom okupiće brojne ekipe alasa.
U Inđiji se održava veliki Etno festival, na kojem se prezentuje kultura i tradicija ovih prostora. Festival je izložbeno-prodajnog karaktera i ove godine biće organizovan po deveti put u pešačkoj zoni grada, na dan proslave gradske slave, Duhova (8. jun), sa izlagačima iz cele Srbije, a očekuje se i veliki broj posetilaca - kaže Boris Paško.
Od ove godine TOO Inđija organizuje jednodnevne izlete: „Kanu avanturu“, „Pešačku avanturu“, „Obilazak Fruške gore biciklovima“ i „Biciklom po Fruškoj gori“, „Vožnju čamcima“ i „Vožnju džipovima“, „Obilazak Starog Slankamena“ kao i tura „Znamenitosti Starog Slankamena“.
Gospodin Paško kaže da opština Inđija raspolaže solidnim smeštajnim kapacitetima. U Beški je to pansion „Sidro“, nešto privatnog smeštajnog kapaciteta ima u Čortanovcima, tu je i salaš „Stojšić“ u Beški, kao sastvni deo vojvođanske ponude.
Nikako ne treba zaboraviti i etno kuću u Maradiku, koja živi muzejskim životom i predstavlja zanimljiv i atraktivan sremački ambijent.
Sve u svemu, turistička ponuda opštine Inđije je zaživela i nema sumnje da ima mnogo toga da pokaže.