Osnovna politika Galerije poklon-zbirke Rajka Mamuzića je prezentacija umetničkih dela koja se nalaze u njenoj zbirci. To ne znači a priori isključivanje programa sa „strane“, već se oni biraju tako da ne izlaze iz konteksta ove Galerije.
U Noći muzeja, Galerija je pripremila tri vrste programa.
Prva je izložba slika, grafika, crteža Aleksandra Lukovića Lukijana, nedavno preminulog profesora i beogradskog umetnika, koja će trajati od 7-23. maja. Na izložbi su predstavljena dela iz fonda Poklon-zbirke, nastala tokom pet decenija gde se može sagledati hronološki period stvaralačkog dela ovog umetnika. Galerija se pravom diči da poseduje najbolje radove Aleksandra Lukovića, prema sudu izrečenom od kompetentnih autoriteta – beogradskih istoričara umetnosti i poznavaoca njegovog rada, a neke slike sa ove izložbe su bile nepoznanica i za umetnikovu rodbinu.
Drugu izložbu čine radovi iz stalne postavke Galerije, koji predstavljaju jedinstven pregled srpske umetnosti nastale u prvim decenijama posle Drugog svetskog rata. Karakter osnovnog fonda ove umetničke zbirke određen je Mamuzićevim interesovanjem za stvaralaštvo prve posleratne generacije umetnika, njegovih prijatelja.
Galeristi se uvek trude da iskoriste priliku, kakva je i Noć muzeja, za predstavljenje svog fonda Galerije, da se što više ljudi upozna sa delima po kojima je Galerija prepoznatljiva.
Treća izložba pod nazivom „Refleksija pokretnih grafika“ predstavlja saradnju sa mlađim umetnicima, studentima prve godine Akademije likovnih umetnosti u Novom Sadu, Vanjom Ignjac i Emiliom Valentikovom, u nedavno restauriranom suterenu Galerije.
Ovaj projekat izlazi iz okvira tradicionalnog shvatanja grafike i ljudske figure, oslikane korišćenjem matrica (šablona) koje se ponavljaju, postaju nosilac vizuelne poruke.
U izložbenom prostoru Galerije ovaj projekat će biti predstavljen uz pomoć dvanaest printova i video prezentacije. Posredstvom fotografije i video snimaka, biće dokumentovan celokupan proces i realizacija projekta. Ova izložba će biti nastavljena i u Nedelji muzeja.
Ulaznice se mogu kupiti u poslovnicama OTP banke od ove godine i u Temerinu, u GIGS TIX prodajnim mestima: Pariski magazin, Dr Techno, knjižara Bulevar Books, Pangea Tours i Big Shoping centar u Novom Sadu. Cena ulaznice u pretplati je 350 dinara, dok će na dan manifestacije biti za 50 dinara skuplja. Za mlađe od 7 i starije od 70 godina, kao i ranijih godina, ulaz je besplatan.


















