Zbog vremenskih neprilika i izuzetno loše situacije sa poplavama u Srbiji, Turistička organizacija Vojvodine, organizator manifestacije "Dani Vojvodine u Beogradu", odlučila je da manifestaciju, koja je trebalo da se održi 16. i 17. maja 2014. godine na Trgu Nikole Pašića (plato ispred Doma Sindikata) gde Vojvodina predstavlja turističku, gastronomsku i kulturno - umetničku ponudu građanima glavnog grada Srbije, održi 31. maja (subota) na istom mestu , od 11 do 19 časova.
U okviru manifestacije "Dani Vojvodine u Beogradu" , nastup Aleksandre Radović uz pratnju klavira , koji je odložen iz razloga solidarnosti sa situacijom poplava u Srbiji, održaće se u ponedeljak, 2.juna 2014.godine, sa početkom u 20 časova, u Ustanovi Kulture Palilula.
Direktor Turističke organizacije Vojvodine, Gvozden Perković, najavio je da će na Pašićevom trgu biće postavljeno 40-ak tezgi na kojima će svoju ponudu, osim opštinskih turističkih organizacija, predstavljati i vinari, salašari, oni koji prave suvenire, zapravo svi oni koji mogu da predstavljaju Vojvodinu turistima.
Lane u decembru je prvi put održana takva manifestacija i tada su izlagači podelili na desetine hiljada materijala ljudima koji su doši na Trg Republike da bi se raspitali za gastronomiju, vino, za salaše, lov, ribolov...
-Beograđani rado dolaze na turistička odredišta u Vojvodini i zbog toga je veoma važno da im se kvalitetno predstavimo. Dakle, dođite na "Dane Vojvodine u Beogradu", biće lepo - rekao je Gvozden Perković i dodao da su radi toga zakupljeni bilbordi i napravljen spot.


















