Mon01122026

Poslednja izmena:02:05:06 PM

Back HRANA I PIĆE VINO Četvrti Zlatni dan vina u Carskoj palati Sirmijuma

Četvrti Zlatni dan vina u Carskoj palati Sirmijuma

  • PDF

Pozivamo sve zainteresovane da učestvuju na Internacionalnoj vinskoj svečanosti "Zlatni dan vina MMXIV – Wine&Blues Challenge", koja će se održati u subotu, 16. avgusta 2014. godine, u kompleksu Carska palata u Sremskoj Mitrovici (Sirmijumu).
Godina 2014. je četvrta za redom kako Udruženje poštovalaca vina „Marcus Aurelius Probus“ organizuje ovu svečanost. Na prethodna tri "Zlatna dana vina” učestvovalo je preko 30 domaćih i stranih vinarija koje su prezentovale svoja vina u autentičnom antičkom ambijentu Sirmijuma.

Na naše veliko zadovoljstvo, zainteresovanost posetilaca je sve veća i očekujemo da će 16. avgusta Carsku palatu posetiti preko 5000 ljudi koji će uživati u degustaciji, svečanom programu i umetničkim delima Mitrovačkih slikara.
U toku jednodnevne svečanosti, posetioci će imati priliku da degustiraju raznovrsne vinske sorte koje će ponuditi izlagači. Kultivišući svoj ukus, uz blizak kontakt sa vinarima, ovaj božanski napitak učvršćuje legat antičkog Sirmijuma, tradicionalno vezanog za savremenu Sremsku Mitrovicu.
Programom je predviđeno da u 19:50h krene defile "Sirmium Legionaries”-a i vinara kroz centar grada, nazad do Carske palate.
U 20h je zvanično otvaranje internacionalne vinske svečanosti "Zlatni dan vina MMXIV – Wine&Blues Challenge" prigodnim programom.
Čast nam je što možemo da najavimo jedan od najstarijih, a poput vina, i najboljih blues bendova u Srbiji, ponos Mitrovice – „The Gamblers“!!!
U 22:00h proglašenje nagrade za najreprezentativniji štand.
Svečanost traje do 00:00h.
Vaše učešće na "Zlatnom danu vina MMXIV – Wine&Blues Challenge" podići će kulturu vina na viši nivo, što je jedan od glavnih ciljeva našeg Udruženja, na čemu ćemo i u budućnosti zajedno raditi.
 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com