Povodom Svetskog dana turizma (ustanovljenog 27. septembra 1979. godine), Turistička organizacija Novog Sada upriličila je u Muzeju Vojvodine izložbu fotografija Dragana Kurucića i promociju mape „Sve boje Fruške gore“. Ovim se TONS u potpunosti prilagodio temi ovogodišnjeg obeležavanja Svetskog dana turizma "Razvoj turizma i društva", sa ciljem fokusiranja na sposobnosti turizma da osnaži ljude i nauči ih veštinama koje će im pomoći da ostvare promene u svojim lokalnim zajednicama.
-Glavni cilj ovog projekta je bio da predstavimo Frušku goru kao jednu izuzetno atraktivnu i zanimljivu destinaciju. Sama potreba za tim se javila usled velikog broja stranih i domaćih turista (i do 80%), koji su dolazili u Info centar TONS-a (Jevrejska 10) i raspitivali se za Frušku goru - izjavio je povodom otvaranja izložbe direktor TONS-a, Branislav Knežević.
Ceo projekat je trajao oko pet meseci i za to vreme je trebalo obići sva mesta, ljude koji tamo žive, rade, stvaraju i kreiraju sadržaje. Po rečima gospodina Kneževića u tom pravcu su učinjeni pozitivni pomaci i angažovane receprivne agencije, kako bi se osmislilo što više organizovanih tura i turistima omogućilo i da organizovano posete ovu planinu na kojoj je 1960. godine proglašen prvi Nacionalni park u Srbiji.
Mapa će biti od pomoći i Novosađanima da vide i pronađu sve ono što je interesantno i na kraju krajeva da to i obiđu.
Fruška gora je, uz Petrovaradinsku tvrđavu najveća turistička atrakcija grada. Tu su naravno i brojni muzeji, galerije, staro gradsko jezgro, salaši i manifestacije. Novi Sad i Fruška gora uvek su činili neraskidivu celinu, ali tek u skorije vreme, uz pomoć sličnih akcija i nekih turističkih agencija sa teritorije grada, TONS je uspeo da Novi Sad približi Fruškoj gori i obrnuto. -Fruška gora je nešto čime možemo da privučemo veliki broj turista jer nudi veliki broj sadržaja. Tu se nalazi i mogućnost za terensko jahanje konja, obeležene staze za vožnju bicikala, pešačenje, NP Fruške gore...Imamo jako puno vinarija i vinograda, salaša, etno kuća, čardi (gde se NP naslanja na Dunav), vidikovaca, manastira i jezera, koje nikada nismo dovoljno koristili. Kako zbog višedecenijskog propusta tako i zbog sve većeg broja turista koje interesuje ova destinacija, napravili smo i mapu, a u skorije vreme u saradnji sa turističkim agencijama planiramo da uradimo i jedan interesantan vodič, i na taj način zaokružimo ponudu koja bi za cilj imala boravak na Fruškoj gori. Važnost organizovanih poseta na Frušku goru reflektovaće se i na važnost Novog Sada kao ozbiljne turističke destinacije - dodao je naš sagovornik.
Ova mapa predstavlja „kariku koja je nedostajala“ i svakom mestu na Fruškoj gori posvećena posebna pažnja, jer svako selo je destinacija za sebe i vredi da se poseti, vidi, zavisno od interesovanja. Iz TONS-a smatraju da iako su impuls za ovaj projekat dali strani gosti, težište treba da bude, kao i do sada, na domaćim turistima.
-Veliki zaljubljenici u Frušku goru su Beograđani, a mapa je poziv da ih bude još više. TONS je uvek bio otvoren za sve kojima su naše usluge bile potrebne i ovoga puta koristim priliku da pozovem sve kojima je potrebno da koriste naše prostorije, da radimo prezentacije i promocije, da se udružimo jer zajedno možemo da napravimo rezultat. Niko od nas pojedinačno nije sposoban da uradi nešto značajnije, ali zajedno možemo mnogo - zaključio je na kraju razgovora Branislav Knežević.