Da Somborci umeju itekako, osim dobrog ribljeg paprikaša, da spravljaju i suve kobasice i krvavice, dokazala je ekipa koja je učestvovala na Međunarodnom festivalu kobasice i krvavice u banjskom mestu Martfi u Mađarskoj.
Turistička organizacija grada Sombora sa ponosom je objavila da je ekipa u sastavu: Ivan Terek, Stevan Roža i Laslo Maćuš, na pomenutom festivalu održanom 12. marta ove godine, osvojila 1. mesto u pravljenju suvih kobasica, zasluženo drugo mesto u pripremanju kobasica i krvavica na licu mesta, kao i u ukupnom plasmanu, te 3. mesto u pripremanju slanih kolača.
Na pomenutom festivalu u Mađarskoj, u spravljanju slanih đakonija, ove godine je učestvovalo oko 100 takmičara.


















