Mon06082026

Poslednja izmena:01:08:21 PM

Back REPORTAŽE MANIFESTACIJE Salašarska pijaca na Bean festivalu 2016 i promocija proizvoda domaće radinosti

Salašarska pijaca na Bean festivalu 2016 i promocija proizvoda domaće radinosti

  • PDF

Na Čeneju, u vojvođanskoj prestonici salaša, svojim jedinstvenošću i kvalitetom, te insistiranjem na izvornom eksterijeru i enterijeru, izdvojio se Salaš 137 i postao mesto koje mora posetiti svaki turista koji dođe u Novi Sad.

U ovom tradicionalnom ambijentu, po drugi put, ove godine 10. i 11. septembra, održaće se 12. BEAN festival – Međunarodno takmičenje u kuvanju pasulja. Pored takmičenja u kuvanju pasulja program festivala biće upotpunjen i drugim sadržajima koji imaju za cilj privlačenje što većeg broja posetilaca.
Veliki uspeh organizovanja prošlogodišnje „Salašarske pijace“ naveo je organizatore, Udruženje građana Eko centar Vodomar 05 iz Temerina, i domaćina, Salaš 137, da i ove godine postave štandove na kojima će poljoprivredni proizvođači iz okoline moći da prezentuju svoje proizvode. Posetici će imati priliku da degustiraju i kupe domaće i organske poljoprivredne proizvode, rakiju, vino, zimnicu, kolače, suvenire i cveće.
- Organizaciju ovakve pijace na Salašu 137 smo shvatili kao dobar momenat u kojem možem svim našim komšijama, prijateljima ljudima iz neposredne blizine da omogućimo da prikažu svoje proizvode, i da ih posetiocima Salaša 137 u vreme Bean festa ponude. Neki od njih su sertifikovani organski proizvođači, neki nisu, ali mi dobro znamo ko su domaćini koji ih proizvode i donose, tako da potrošači mogu biti sigurni u njihov kvalitet – kaže gospodin Aleksandar Samardžija, vlasnik Salaša 137 i dodaje da je uvek spreman da pomogne da što veći broj kupaca uspostavi direktan kontakt sa malim poljoprivrednim proizvođačima iz ove regije, iz razloga što jedni dobiju mogućnost plasmana proizvoda, a drugi kvalitetan proizvod.
Salašarska pijaca“ je zaživela prošle godine u vreme održavanja 11. Bean festa, prvog na ovoj lokaciji, i biće zatvorena sa završetkom festivala.
Do sledeće Pasuljijade, gosti Restorana sa domaćom vojvođanskom kuhinjom mogu uživati u delicijama poput gibanice, carske pite, štrudle sa makom i orasima, bundevare, rinflaša sa pet vrsta sosova, rolovane teletine, ribića na kajmaku, salašarskog sotea, punjenih tikvica, ili kupiti proizvode kao što su ajvar, kitnikez, paradajz sok, koji se proizvode na Salašu.
U vreme svinjokolja, u januaru, mogu se kupiti i slanina i čvarci. „Salašarska pijaca“ je jedinstvena prilika da se upozna veliki broj proizvođača domaćih proizvoda na jednom mestu i kupi široka paleta proizvoda koja će na njoj biti izložena.
 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com